Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Vmax albo Vmax osiągnięty :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    W sumie temat jest w dziale OIII, ale widzę wypowiedzi kolegów odnosnie innych aut to się tez wypowiem

    przed chipem 211 wg GPS (ok. 218 licznikowo) na płaskim, po chipie... trudno powiedzieć :lol:
    ciężko znaleźć wystarczająco długi płaski kawałek bez aut na lewym pasie :wink:
    Kraków - Katowice jest mocno pofalowana, na spadku zamknąłem maxi-dota i obroty jeszcze szły w górę :wink: w drodze powrotnej na tym samym odcinku, pod górę ok 230 licznikowo
    z włączonym GPS kilka razy dobiłem do 230
    tylko że u mnie auto sporo wyższe (4cm) i opory powietrza większe, opony 225/50/17
    tak by zobrazować wpływ podniesionej budy na opory powietrza- zimówki mam 225/55/17 czyli auto stoi wyżej 1cm - vmax zauważalnie (ok 10km/h wg GPS) niższy :!:
    Garret

    -----------
    Była OI 1.9TDI AXR 144KM/306,9Nm by Ali... jest 1.8 TSI Scout, 217KM/348Nm by Ali :-)

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez tomekb1
      Gratuluję pomysłu.
      A 2 os. dorosłych w razie "W" nie szkoda ?!
      To jakaś histeria narodowa z tymi dziećmi ?

      Ogólnie auta na prostej drodze i +/- tyle co pokazuje katalog.
      Tylko wg. GPS, a nie licznika, bo ten zawyża.

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez ryjeks
        Zamieszczone przez tomekb1
        Gratuluję pomysłu.
        A 2 os. dorosłych w razie "W" nie szkoda ?!
        To jakaś histeria narodowa z tymi dziećmi ?
        Co prawda wywołany jestem do tablicy, ale z tematu na prośbę kolegi dato odpadłem.
        P.S.
        Trzymam się prawej, żeby nie przeszkadzać.
        Pozdrawiam
        Tomek

        Komentarz


        • #29
          Podziękował. Naprawdę nie należy przesadzać, w niczym. I nie ma znaczenia, czy jedziesz sam, czy z gromadką dzieci - zawsze trzeba uważać tak samo i nie tracić kontroli. No chyba, że raczkują pomiędzy pedałami, to wtedy faktycznie wolniej

          Komentarz


          • #30
            Octavia 3 1.4TSI - 210 Km/h, 3 os. dorosłe. Pewnie poszła by więcej ale zacząłem się dość szybko zbliżać do "ścigających" się TIR-ów i zaczęła się panika na pokładzie. :lol:

            Komentarz


            • #31
              Zaraz się zacznie licytacja kto więcej ze swojej Skody wycisnął... Ja więcej niż 170 swoją SII 4x4 TDI nie latam, bo szybciej nie mam potrzeby jeździć.
              [center:a5df0a9dad]

              [/center:a5df0a9dad]

              Komentarz


              • #32
                130km/h na drodze S8 Piotrków - Tomaszów ops:
                Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                Komentarz


                • #33
                  licznikowe 240, obroty 4,5tys czyli max dla tego silnika.
                  po wymianie wtryskiwaczy lepiej 'ciągnie' od 180

                  komfortowa jazda to 160-180 jak dla mnie

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez mascotte
                    130km/h na drodze S8 Piotrków - Tomaszów ops:
                    Bardzo rozsądna średnia :!: :diabelski_usmiech

                    Komentarz


                    • #35
                      Octavia - 236 licznikowo, 230 na gps na prostej. o2 1.8tsi
                      Rapid 1.2 tsi 85km. 193 na prostej i 205 z góry licznikowo.
                      Roomster 1.4 16v - 176 na prostej, 181 z górki.
                      o1 1.9tdi asv 185km gps (200 na liczniku) na prostej, 195 z górki gps.
                      O2 2.0 tdi BKD 218 gps (i z góry i na prostej)
                      Chrysler 300m 220 gps i na prostej i pod górę (max nie sprawdziłem bo nie było okazji)
                      i jeszcze parę fajnych autek, powyżej 260km/ h ale to nie moje tylko pożyczone.
                      Grand Scenic 2.0T Initiale 05'
                      Służbowe: Berlingo 1.6hdi 92 Selection 15'
                      Była 4 x Octavia: 04' O1 fl Elegance Combi ASV
                      08' O2 Elegance Combi BKC
                      11' O2 fl Elegance Combi CDAA
                      99' O1 SLX Combi AHF

                      Komentarz


                      • #36
                        Mój Tour na LPG licznikowe 190 km/h. Jechałem sam autostradą A4. GPS pokazał jakąś herezję, gdy sprawdzałem na postoju. Szybciej się bałem, gdyż może i by poszedł do 200, ale wyprzedzanie 2x wolniej jadących ciężarówek dodaje niesamowitych emocji.

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez obrus
                          ale wyprzedzanie 2x wolniej jadących ciężarówek dodaje niesamowitych emocji.
                          emocje to są jak jesteś 50m przed dwoma TIRami i ten drugi stwierdza, że da rade przed Tobą wyprzedzić pierwszego. U mnie w takich sytuacjach opony piszczą mimo ABS'u :lol:
                          Zamieszczone przez tokolosz
                          Octavia - 236 licznikowo, 230 na gps na prostej. o2 1.8tsi
                          a ja się nie miałem gdzie tak rozpędzić, tak do 220 na GPS jeszcze zdąże a później trzeba hamować... bo TIR wyprzedza :x
                          Pisał Sebastian

                          Komentarz


                          • #38
                            dziś 252 km/h - oczywiście licznikowe
                            --
                            JareK

                            Komentarz


                            • #39
                              Ostatnio 231 km/h licznikowo - 4 osoby na pokładzie
                              Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez JareK77
                                dziś 252 km/h - oczywiście licznikowe
                                Gdzie taka dluga gorke znalazles?
                                Black magic

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez JareK77
                                  dziś 252 km/h - oczywiście licznikowe
                                  No ładnie, jakiegoś chipa masz czy z górki było bo to raczej nie realne w serii. Podobny wynik miałem ostatnio RS'em na prostej i nie bardzo chciał się rozpędzać więcej. Może dlatego, że ja też nie chciałem i jak zobaczyłem, że wskazówka zbliża się do 250 to po kilku sekundach odpuściłem. Podsumowując auto rozpędza się do danych katalogowych.
                                  Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    a ja goniłem jakiegoś Superba - i nie dogoniłem ;( ale to może dlatego, że u mnie dwie osoby na pokładzie i każda powyżej 100 kg masy

                                    silnik jest bez chipa, ale jechałem na 5 biegu

                                    najśmieszniejsze jest to, że ten Superb to był benzyna DSG, ale nie wiem jaki silnik, w każdym bądź razie, gdy przy 180km/h redukował, to silnik tak wył, że zagłuszał mój i hałas opływającego powietrza.
                                    --
                                    JareK

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      może 3.6 ?
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        No to pewnie v6 3.6.

                                        Chyba nie chcesz powiedziec ze te 252 miales na 5tym biegu?
                                        Z tego co pamietam to przy 230 na 5tce mialem ciutke ponad 6tys obrotow :roll:
                                        Black magic

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          chyba raczej 2.0 200 KM, bo tak do 180 km/h musiałem zdejmować nogę z gazu żeby mu nie wjechać, dopiero później zaczynał mi odchodzić
                                          --
                                          JareK

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zamieszczone przez greg505
                                            No to pewnie v6 3.6.

                                            Chyba nie chcesz powiedziec ze te 252 miales na 5tym biegu?
                                            Z tego co pamietam to przy 230 na 5tce mialem ciutke ponad 6tys obrotow :roll:

                                            tak, na 100% to był 5 bieg, sam się zdziwiłem że na 5 idzie szybciej niż na 6. a w sumie to przecież nawet logiczne na 4 biegu przy w okolicach 6 tys jest ok 200 km/h. przypominam mówię tu o licznikowej prędkości a nie gps-owej
                                            --
                                            JareK

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamieszczone przez JareK77
                                              chyba raczej 2.0 200 KM, bo tak do 180 km/h musiałem zdejmować nogę z gazu żeby mu nie wjechać, dopiero później zaczynał mi odchodzić
                                              Stockowy superb 2.0 jest wolniejszy niz o3 1.8
                                              Black magic

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                ale Vmax ma większe, więc to by się zgadzało, że to jednak 2.0. poza tym v6 ma chyba 4 rurki wydechowe z tyłu, a ten miał dwie o ile dobrze pamietam
                                                --
                                                JareK

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  2.0 też ma 4 szt, więc trafiłeś na 1.8... albo 1.4 - wstyd.
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zamieszczone przez Enriquez
                                                    2.0 też ma 4 szt, więc trafiłeś na 1.8... albo 1.4 - wstyd.
                                                    Nic dodać nic ująć :lol: :mryellow
                                                    Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X